Stosunki międzynarodowe – poszerz horyzonty na II stopniu studiów

Kontynuacja studiów wiąże się z wyborem kierunku realizowanego w ramach magisterium. Niektórzy decydują się spędzić kolejne dwa lata na tym samym wydziale. Jednak są także osoby, które potrzebują zmiany i poszukują alternatywy. Warto przypomnieć, że po uzyskaniu tytułu licencjata student może bez problemu zapisać się na inne studia w ramach II stopnia. To daje mnóstwo możliwości wyboru i pozwala poszerzyć wiedzę z zakresu wielu dziedzin. Stosunki międzynarodowe będą świetną opcją dla absolwentów kierunków ekonomicznych, socjologicznych, prawnych, humanistycznych czy politologicznych.

Zaskocz wszechstronnością na rynku pracy

Kandydaci, którzy na rozmowie kwalifikacyjnej potrafią udowodnić, że nieobce im są bieżące wydarzenia z kraju i świata, z pewnością wywołają pozytywne wrażenie u rekrutera. Szczególnie jeśli o posadę walczy się w międzynarodowych korporacjach bądź instytucjach państwowych czy pozarządowych. Studia te pomogą zrozumieć obecne problemy, z którymi zmagają się wszelkiego rodzaju organizacje. Nauczą zagadnień ekonomicznych, technik komunikacji i argumentowania czy prognozowania i symulacji działań międzynarodowych. Spotkać się będzie można z takimi przedmiotami jak demokracja i stosunki międzynarodowe czy etyka i prawa człowieka. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula oferuje jeden z ciekawszych i korzystniejszych programów odnośnie do tego kierunku. Przewiduje on wyżej wymienione przedmioty oraz realizacje praktyk w organizacjach partnerskich. Jest to niezwykle ważne udogodnienie dla studentów. Można mieć pewność, że miejsca te są sprawdzone i nastawione na naukę i przekazywanie wiedzy praktycznej. Dodatkowo zatrudniona kadra to eksperci w swoich dziedzinach. Wykłady są prowadzone przez byłych ministrów bądź ambasadorów. To gwarantuje rzetelność i świeżość przekazywanych informacji.

Przy wyborze uczelni warto też zwrócić uwagę na dostępne specjalizacje. Jest to bardzo ważny wybór w końcowym okresie nauczania. Pozwala on rozwinąć podstawowe zagadnienia i poznać więcej szczegółów z interesującego nas obszaru. Popularnymi specjalnościami są m.in.: międzynarodowe relacje biznesowe, bezpieczeństwo międzynarodowe, czy studia transatlantyckie. Jak widać, w zależności od obranej ścieżki zawodowej, można dobrać idealną specjalizację dla siebie.

Zalety ukończenia stosunków międzynarodowych

Przede wszystkim jest to możliwość pracy za granicą. Śmiało można zgłaszać swoją kandydaturę do instytucji międzynarodowych, korporacji czy zostać częścią światowego biznesu. Studia te zaznajomią z procesami biznesowymi panującymi w innych krajach. Dzięki odpowiednio dobranej kadrze będzie można porozmawiać ze znanymi osobistościami, które znają od podszewki stosunki panujące poza Polską i będą mogły udzielić cennych wskazówek. Studiowanie tego kierunku wiąże się też ze zdobyciem specjalistycznej wiedzy, która umocni naszą pozycję na rynku pracy. Warto zatem rozważyć stosunki międzynarodowe jako kontynuację studiów na II stopniu i poszerzyć swoje horyzonty.