Dzisiaj najlepsze są skrzynie plastikowe!

Przez wiele lat sadownicy, rolnicy i właściciele hurtowni w celu przechowywania swoich produktów zaopatrywali się w skrzyniopalety wykonane z drewna. Z czasem jednak zauważono, że więcej z nimi kłopotu niż pożytku. Nie można było ich składać i sztaplować. Były ciężkie, trudne w przenoszeniu i czyszczeniu. Nie nadawały się do wielokrotnego zastosowania. Nic dziwnego, że wynaleziono nowe rozwiązanie.

Skrzynia plastikowe i jej zalety

Na rynku zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu skrzyniopalety zbudowane z tworzyw sztucznych. Dzięki takim materiałom, były one w przyjazne dla środowiska i w stu procentach zdatne do powtórnego przetworzenia. Mało tego, mimo swej lekkości, okazywały się bardzo stabilne i wytrzymałe.

Na czym jeszcze polega nowoczesność takich modeli? Odpowiedź brzmi następująco: sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach. Nie grozi im działanie czynników zewnętrznych. Skrzynie plastikowe są bowiem odporne na złą pogodę, a konkretniej na pewne zjawiska atmosferyczne: deszcz, śnieg, wiatr itp.

Inne plusy

Jednostki ładunkowe, o jakich mowa w niniejszym tekście, da się łatwo dezynfekować. To powoduje, że idealnie spełniają one swoje funkcje w branży spożywczej. Mięso, ryby, owoce i warzywa przechowywane i przewożone w skrzyniach plastikowych nie ulegną popsuciu.

W celu poprawy komfortu pracy w magazynie czy ułatwieniu ładowania skrzyń na przyczepy samochodów ciężarowych, producenci montują dodatkowe elementy. Skrzyniopaleta może być więc dostępna w różnych wariantach (z płozami, kółkami itd.). Ciekawą opcją jest też możliwość wzmocnienia dolnych krawędzi.

Podsumowanie

Z powyższego opisu wynika, że skrzyniopalety i skrzynie plastikowe to modele, bez których różne gałęzie przemysłu (szczególnie związane z przetwórstwem) nie miałyby szans na rozwój. Tym bardziej nie dziwi ich popularność. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz gabarytom skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego pasuje do każdego rodzaju towaru.

Co niezwykle ważne, materiał, z którego jest ona wykonana, czyli polietylen, jest zatwierdzony przez Unię Europejską. Oznacza to, że może mieć bezpośredni kontakt z żywnością i przetrwać temperaturę w przedziale: od- 40 do + 80 stopni Celsjusza! Właśnie dlatego spokojnie można trzymać takie skrzynie w chłodni.