Czy można zarobić na sprzedaży metali kolorowych?

Czy można zarobić na sprzedaży metali kolorowych?

Metale kolorowe to duża grupa materiałów, które mają wielkie znaczenie gospodarcze. Znaleźć je można wszędzie wokół nas. Wykorzystywane są do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku. Wiele metali kolorowych ma sporą wartość. Kraków – skup miedzi zlomex.pl to miejsce, w którym można na nich zarobić.

Co to są metale kolorowe

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić sobie, czym są metale kolorowe. Inaczej nazywa się je metalami nieżelaznymi i ta nazwa mówi właściwie wszystko. Metale kolorowe to nazwa czysto techniczna, która odnosi się do wszystkich metali niebędących żelazem i stopów, które nie mają w swoim składzie żelaza.

Metale kolorowe dzieli się na lekkie i ciężkie. Do pierwszych z nich należą: aluminium, magnez i tytan. Druga grupa jest znacznie większa. Zalicza się tu między innymi miedź, cynę, cynk i wszystkie metale szlachetne. Oprócz czystych metali do kategorii metali lekkich i ciężkich zalicza się ich stopy.

Czy sprzedaż aluminium do skupu ma sens?

Aluminium jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych metali. Jego wydobycie i obróbka są tańsze, niż wytwarzanie stali. Dlatego też współcześnie z metalu tego produkuje się ogromną ilość przedmiotów, które nas otaczają.

Generalnie cena tego metalu nie powala. Za kilogram dostać można nie więcej, niż 5 złotych, choć w przypadku niektórych rzadkich jego typów może być ona większa. Na korzyść osób sprzedających aluminium działa jednak jego wysoka dostępność, która sprawia, że można na nim zarobić, choć wymaga to zgromadzenia sporej ilości metalu.

Miedź i inne metale kolorowe

Kraków – skup miedzi zlomex.pl to miejsce, w którym można sprzedać miedź, ale również inne metale kolorowe. Za kilogram ołowiu płaci się do sześciu złotych. Podobne kwoty uzyskać można ze sprzedaży cynku. Dość wartościowa jest natomiast cyna, której cena zależy od gatunku, ale zawsze są to kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych za kilogram.

Metalem, z którego sprzedaży można uzyskać stosunkowo największe pieniądze, jest miedź. W skupie płaci się za nią około 35 złotych za kilogram, a dostępność metalu jest duża – przede wszystkim ze zużytych przewodów elektrycznych.